Wybór/zakup hostingu, domeny internetowej

Co to jest hosting?

Hosting oznacza usługę przechowywania strony (danych) na określonym serwerze. To, czy strona działa, jest bezpieczna i szybko się wczytuje, zależy od serwera. Jeśli pojawiają się trudności w funkcjonowaniu strony, zazwyczaj wynikają z nieodpowiedniego serwera i firmy hostingowej. Często odbieramy telefony od klientów, którzy dokonali niekorzystnego wyboru, a w związku z tym borykają się z problemami ze stroną internetową. Dlatego tak ważne jest staranne zastanowienie się nad wyborem.

Czy każda strona tego potrzebuje?

Każda witryna, by ukazać się w sieci, musi znajdować się na jakimś serwerze i mieć przypisaną domenę. Tych kwestii w żaden sposób nie da się uniknąć.

Hosting jako usługa staje się zbędny jedynie wtedy, gdy posiadasz własne serwery.

Czy załatwiamy je na własną rękę?

Znamy zaufane firmy hostingowe, u których umieszczamy strony swoich klientów. Stosując zasadę „wolności dla klienta”, pozwalamy mu być właścicielem jego domeny i hostingu. Dajemy możliwość wyboru i samodzielnego zakupu tych usług. Oczywiście podpowiadamy najlepsze opcje i odradzamy niekorzystne rozwiązania. Pomagamy również w załatwieniu wszystkich formalności.

Jakie są i jak wybrać odpowiednie?

Możesz umieścić swoją stronę na serwerze dedykowanym, VPS lub współdzielonym. Czym się one różnią? Najważniejsze czynniki to szybkość oraz pojemność.
Serwery współdzielone zawierają wiele stron (sąsiadów). Stanowią dobre rozwiązanie dla mniejszych i standardowych stron, które charakteryzują się niewielką ilością danych i stosunkowo niską odwiedzalnością.
VPS są znacznie szybsze. Zawierają jednak mniej stron, między które dzieli się moc urządzenia. Każda ze stron ma oddzielny system, odseparowany od reszty, co pozwala na sprawniejsze działanie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku średnich stron, z systemem CMS, sprzedażą albo dużą odwiedzalnością.
Dedykowane rozwiązania są najdroższe, gdyż kieruje się je tylko do jednej osoby. Otrzymuje ona cały serwer jedynie dla siebie. Rzadko stosuje się tę opcję. Przydaje się w przypadku dużych portali, które mają tysiące wejść dziennie i potrzebują dobrej jakości sprzętu.

Domena

Decyzje związane z domeną należą do stosunkowo łatwych. Musisz jedynie wybrać rozszerzenie domeny i sprawdzić, czy nazwa, którą preferujesz, jest wolna.

Pierwsza część domeny to nazwa, po której inni mogą Cię znaleźć. Zazwyczaj stanowi nazwę firmy albo krótkie hasło, np. wsparcieinformatyczne.pl, webss.pl itp.

Co do rozszerzenia domeny, możesz wybrać jedno z poniższych:

  • Polskie – .pl, com.pl, org.pl (jeśli Twoja oferta dotyczy tylko Polski)
  • Europejskie – .eu (jeśli myślisz o oferowaniu usług na rynek europejski)
  • Globalne – .com, .net, info (jeśli chcesz sprzedawać na cały świat)

Przy europejskim lub globalnym rozwiązaniu warto pomyśleć o różnych wersjach językowych strony.

Czy opłaty są wysokie?

Koszty związane z opłaceniem hostingu i domeny są raczej niewielkie. Zazwyczaj rozlicza się je w systemie rocznym, ale można też zapłacić za kilka lat z góry. Cena za domenę orientacyjnie wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a za serwer – kilkaset złotych. Jednak w przypadku dobrych wersji VPS i dedykowanych opcji kwoty mogą wzrosnąć do ponad tysiąca złotych.

Polecani przez nas usługodawcy (ze względu na stosunek jakości do ceny):

  1. Domeny:  (dobre ceny, niskie ceny odnowienia, jasne warunki opłat)
  2. Hosting współdzielony (dla małych stron firmowych i niewielkich sklepów internetowych; bardziej wymagającym klientom polecamy VPS)

Co po zamówieniu?

Po zarejestrowaniu domeny i wykupieniu hostingu sami zajmujemy się większością rzeczy. Łączymy wszystkie elementy, by jak najlepiej współgrały ze sobą i zapewniały właściwie działanie strony.

Sławomir Stańczuk jest do Twojej dyspozycji w dni robocze w godzinach 8:30-17:00. Będąc naszym klientem możesz liczyć na pomoc w nagłych przypadkach. W celu pomocy skontaktuj się ze swoim opiekunem telefonicznie. Jeśli nie będziemy mogli odebrać połączenia, prosimy o SMS z poglądowym stanem sytuacji.

Mapa strony | Bitrix24

Usługi stacjonarne

Z dojazdem do siedzimy klienta świadczymy na terenie miast:

Pobierz teamviewer do zdalnego połączenia

WEBSS STUDIO ©2024 ALL RIGHTS RESERVED.